A jótékonysági árverés létező legpuritánabb módját választotta a rászorulóknak minden héten meleg ételt főző és osztó, kizárólag önkéntesekkel működő Heti Betevő. Nem egy tapasztalt aukciós házat bízott meg a tételsor összeállításával és árverezésével, hanem a baráti kört mozgatta meg, és az ajánlott fel művet, akihez elért a hír.
Licitálni pedig egyszerűen a Facebookon lehet, nyilvánosan, a legdemokratikusabb módon.
Köves Éva: Still Life Budapest 66, olaj, vászon, 25×25 cm
A felajánlott művek többsége fotó vagy sokszorosított grafika, alacsonyabb árfekvésben, ezekre várható a legnagyobb eséllyel licit, a feltételezhető vevőkör alapján. A kínálat ettől függetlenül igen színes, hiszen akadnak nemrég végzett vagy még egyetemista alkotók (Gábor Enikő, Solt András, Ruskó Márton), fotósok (Kleb Attila, Jakobovits Lili), tervezők (Szabó Gábor, Szalma Edit, Klimó Péter), ismertebb nevek (Nagy Gábor, Köves Éva, Regős Imre, Kentaur), a Bükki Művésztelep több tagja és olyanok, akik maguk is önkéntesei a Heti Betevőnek.
A kiállítást november 20-án Darvasi László nyitotta meg a Kőlevesben, a tételek ugyanitt megtekinthetők, a liciteket pedig november 30-ig várják a közösségi oldalon.
Klimó Péter: Macondo, olaj, vászon, 50×70 cm